Pravidla

Navštívit v termínu 15. března - 30. listopadu 2024 v libovolném pořadí 20 vrcholů.

Vypsány jsou kategorie :

- Cyklistická (hlavní)

20 vrcholů v libovolném pořadí.
TERMÍN KONÁNÍ: 15. března - 30. listopadu 2024

PRAVIDLA: VK Sudet je primárně cykloturistický projekt, nikoliv závod. Držitelem VKSu se stává každý biker, který v daném období zdolá na jízdním kole (pozor: nikoliv na elektrokole) všech 20 předepsaných vrcholů. Jako důkaz je třeba na každém vrcholu se vyfotit tak, aby bylo patrné, že jde o daný vrchol. Fotodokumentaci si účastníci nově od ročníku 2022 ukládají do svého účtu (profilu) na webu www.vk-bike.eu  (aplikaci Vrchařská koruna) , tedy neposílá se již e-mailem!!! Ve chvíli, kdy si v profilu uloží fotky ze všech vrcholů, pořadatelům bude automaticky doručena výzva ke kontrole. A pokud ta proběhne bez závad, stává se účastník držitelem VKV.

Manuál k novému způsobu předání fotek organizátorům ZDE.

Aplikace ke stažení ZDE.

Samotná účast je bezplatná.

Bikeři se VK účastní na vlastní nebezpečí!

Ukládáním vrcholových fotografií, jména a bydliště do svého profilu na webu www.vk-bike.eu dávají účastníci organizátorům souhlas tyto fotografie a informace použít ke zveřejnění na webových stránkách, facebooku a v tisku! Souhlas můžete kdykoli odvolat zasláním emailu na vksudet@vksudet.cz.

Pokud nesouhlasíte se zveřejněním, je nutno to výslovně uvést v emailu. V takovém případě bude držitel veden ve výčtu držitelů jako "bezejmenný".


DŮLEŽITÉ INFORMACE PRO ÚČASTNÍKY

Aby systém www.vk-bike.eu plnil svůj účel, je třeba, aby i účastníci vyplnili ve svých profilových účtech všechny důležité náležitosti a splnili důležité úkony.


DATUM NAROZENÍ - Systém je nastaven tak, že pokud majitel profilového účtu nevyplní datum narození, je automaticky považován za neplnoletého. A jako takového jej systém uvede ve výsledkové listiny jako "anonymního uživatele" s tím, že takový účet nebude přístupný návštěvníkům webu www.vk-bike.eu. Tzn. nikdo z veřejnosti si nebude moci prohlédnout fotky dotyčného a ani nebude znát jeho jméno či jiné osobní údaje. Datum narození každého uživatele v systému www.vk-bike.eu vidí pouze administrátoři, běžným návštěvníkům webu se zobrazí namísto data narození pouze věk.


ZVEŘEJNĚNÍ NEZLETILÝCH A MLADISTVÝCH - V případě, že majitel uživatelského nedosáhl věku 18 let, zůstává veden ve výsledkové listině jako "anonymní uživatel" s tím, že je tento účet pro veřejnost nepřístupný. Zpřístupnit takový účet návštěvníkům webu www.vk-bike.eu a poskytnout jim tedy možnost si prohlédnout fotky dotyčného účastníky lze v administraci.

Postup: V administraci klikněte vlevo nahoře na ikonu "Zpět na rozcestník" a dostanete se na úvodní stranu. Vyberte kategorii "Účty" a v ní vyplňte jméno neplnoletého uživatele. Následně otevřete jeho účet, kliknete na "Editovat" a poté na "Souhlas rodičů". Zaškrtnutím souhlasu a uložením této volby se uživatelský účet účastníka zpřístupní veřejnosti.

Chráníme tímto neplnoleté účastníky. V rámci VKV vyžadujeme od rodičů vyplnění podepsaného souhlasu se zveřejněním. Dokud jej neobdržíme, zůstává jejich dítě vedeno ve výsledcích anonymně.


PŘIHLÁŠENÍ KE KATEGORII - Aby si mohl účastník nahrávat do systému www.vk-bike.eu vrcholové fotky, musí si ve svém účtu vybrat příslušnou kategorii, jíž se účastní. A v této kategorii musí kliknout na zelené tlačítko "Zapojit se". Teprve poté může v dané kategorii a její sekci "Vrcholy" nahrávat vrcholové fotky.


FOTOGRAFIE K ZVEŘEJNĚNÍ - V profilových účtech na www.vk-bike.eu jsou všechny fotky komprimovány, aby se předešlo zahlcení serveru. Každý účastník si ale může vybrat libovolné vrcholové foto, které se v systému uloží v originálním rozlišení. Toto foto si uloží tak, že si otevře kategorii, jíž se účastní, a vpravo v sekci "Fotografie ke zveřejnění" provede upload.

Organizátoři příslušné VK tuto "fotografii k zveřejnění" najdou v účtech jednotlivých účastníků vždy vpravo nahoře, kde se zobrazí šedé tlačítko "Fotografie ke zveřejnění". Pokud toto tlačítko v účtu účastníky chybí, dotyčný si fotku do účtu nenahrál.